How to find love

"ما به طور غریزی جذب افراد خاصی می شویم. وسوسه می شویم به این گرایش های غریزی حال و هوای اسرار آمیزی بدهیم. ما این نوع احساسات خود را "عاشقانه" می دانیم، بدون اینکه آنها را تحلیل یا بررسی کنیم تسلیم آنها می شویم و با شور و اشتیاق دنبالشان راه می افتیم.

در واقع ما دوست داریم این نوع احساسات خود را اسرار آمیز بدانیم اما نیستند. احساسات ما تا حد زیادی گمراه کننده هستند. حس عاشقی به تدریج رنگ می بازد و دیری نمی پاید. اگر می خواهیم در زمینه ی روابط خود پیشرفت کنیم باید خواهش های عاشقانه ی خود را به طور منطقی بررسی کنیم. البته این به معنای کنار گذاشتن غرایز نیست بلکه ارتقا دادن آنهاست."


دو تا پاراگراف آغازین کتاب "چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟" از آلن دو باتن، که حس کردم تایید کننده ی قسمتی از حرف هاییست که تو این پست در مورد عشق گفتم. :)


+بعضا حس میکنم این تلاشم برای عادی جلوه دادن این پدیده (منظورم عشقه) که همه اصرار دارن به واسطه ش خاص باشن، از حسادتم سرچشمه میگیره، یکی باید در عشقش نسبت به ما ثابت قدم میبود، بلکم من اینقدر عقده ای عمل نمی کردم :))

الهه ۰ لایک
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
"عبور کردن" حسی ست که موقع نوشتن تجربه ش می کنم، عبور کردن از چیزی که در حال حاضر فکر میکنم، میدونم، باور دارم، یاد گرفته ام، یا انجام میدم، عبور کردن از اینی که الان هستم.